Instytut Morski XIII Bałtycki Festiwal Nauki’2015 już za nami.

XIII Bałtycki Festiwal Nauki’2015 już za nami.

Instytut Morski w Gdańsku już po raz kolejny wziął udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki.
W tym roku Instytut przygotował dwie ekspozycje, które zaprezentowane były podczas XVI Pikniku w Gdyni przy Akwarium Gdyńskim (Al. Jana Pawła II) w dniu 24 maja.

Zakład Oceanografii Operacyjnej przygotował i zaprezentował ekspozycję pt.: „Baza informacji o środowisku południowego Bałtyku- BalticBottomBase”. W ramach ekspozycji prezentowana była Baza informacji o środowisku południowego Bałtyku, utworzona w ramach projektu pt.: „Zintegrowana platforma informacji o środowisku południowego Bałtyku – BalticBottomBase (BBB)”, zrealizowanego i dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3. Natomiast Zakład Ochrony Środowiska przygotował ekspozycję pt.: „Co kryje Bałtyk – badania na rzecz ochrony środowiska”, w ramach której odbyły się pokazy różnorodnych doświadczeń chemicznych, uzupełnione prezentacją nowoczesnego sprzętu pomiarowego.

 

Obydwa przedsięwzięcia (prezentacja filmów, pokazy doświadczeń chemicznych, roll-upy, materiały promocyjne i informacyjne) w połączeniu z merytorycznymi informacjami, udzielanymi przez specjalistów z Instytutu Morskiego w Gdańsku cieszyły się dużym zainteresowaniem wielu osób odwiedzających w tym dniu stoisko Instytutu.

Wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Instytutu Morskiego w Gdańsku podczas XVI Pikniku w Gdyni serdecznie dziękujemy!

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies